
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | Active |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Supply Current | 17 mA |
| lead free status | Contains Lead |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 1.1 kV/µs |
| operating temperature | -55.0 °C to 125 °C |
| pin count | 14 |
| rohs status | Compliant |
| case package | SOIC |
| mil spec | No |
| Input Impedance | 2.00 MΩ |
| Input capacitance | 1.50 pF |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 52 dB |
| Operating Supply Current | 14 mA |
| Input Bias Current | 100 µA |
| Gain Bandwidth Product | 30 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2.5 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 56 dB |
| Input Voltage Noise Density | 1.5 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | High Speed Amplifier |
| Min Supply Voltage | 4 V, ±2 V |
| Max Supply Voltage | 12 V, ±6 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
